Site Loader

Świat XXI wieku wypełniony jest fałszywymi obrazami. Za przykład niech posłuży kreowanie w mediach społecznościowych wizerunku, który nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Takiej pokusie ulegają nie tylko celebryci czy gwiazdy, ale również masa tak zwanych zwykłych ludzi. Zamiast mierzyć się z cierpieniem, łatwiej im je wypierać. Udawać, że ból nie istnieje. Chować go w głębokich zakamarkach świadomości. Jednak wewnętrznego bólu nie da się całkiem zignorować. Prędzej czy później w jakiejś formie wydostanie się na powierzchnię. I może doprowadzić do naprawdę poważnych problemów, na przykład do załamania nerwowego. Książka Do szczęścia przez łzy. Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój pomaga zapobiec takiemu obrotowi spraw. Jej autorką jest Marianne Williamson, działaczka przekonana o sile człowieka potrafiącego pomóc samemu sobie.

Zaglądając do własnego wnętrza

Skoro odczuwanego bólu duchowego nie da się zbagatelizować, trzeba się z nim zmierzyć. Wcześniej niezbędne jest jednak określenie przyczyn przeżywanych emocji. Pomoże w tym książka Marianne Williamson pod tytułem Do szczęścia przez łzy. Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój. Nie jest to lektura łatwa, momentami wymaga od czytelnika dużego zaangażowania, skupienia uwagi, a nawet powrotu do przeczytanego już fragmentu. Warto to jednak zrobić, aby wydobyć esencję przesłania amerykańskiej autorki. Marianne Williamson namawia do szerszego spojrzenia na cierpienie, jako:

  • coś wspólnego całej ludzkości,
  • doświadczenie łączące kolejne pokolenia od początku obecności człowieka na Ziemi,
  • integralny element życia,
  • wyzwanie, z którym warto się zmierzyć, by stać się lepszym, bardziej świadomym człowiekiem.

W poszukiwaniu miłości

Gdzieś na drodze rozwoju ludzie zatracili miłość. A jest ona antidotum na odczuwane przez nich cierpienie. Książka Marianne Williamson pomaga wrócić do korzeni. Na nowo spojrzeć na Boga i religię, odnajdując tam źródło dawno zatraconego spokoju. Bez odnowy duchowej nie uda się odzyskać wewnętrznej równowagi. Do szczęścia przez łzy. Jak pokonać trudne chwile i odnaleźć spokój (https://www.taniaksiazka.pl/do-szczescia-przez-lzy-marianne-williamson-p-1333263.html) prowadzi czytelnika przez proces jej przywracania. Jak wspominano, nie zawsze będzie to łatwe. Jednak osoby od dłuższego czasu mierzące się ze smutkiem i lękiem wydają się nie mieć wyboru. Mogą albo trwać w tym stanie, zatracając widoki na lepszą przyszłość, albo przynajmniej spróbować coś zmienić. Z radami Marianne Williamson będzie nieco łatwiej. A każdy wysiłek jest lepszy od bierności. Nie przegra ten, kto próbuje odzyskać kontrolę nad własnym losem. I stara się żyć po swojemu, oczywiście z wewnętrznym spokojem.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Post Author: Jacek